Адвокат: в адміністративному суді скасували Постанову Кабміну про новий правопис

адвокат

Адвокат: в адміністративному суді скасували Постанову Кабміну про новий правопис

В інтересах херсонської школярки Юлії Пиргас діяла її мама Олена, яка подала позов у 2019 році, повідомляли тоді у ЗМІ. 28 січня 2021 року відбулось чергове засідання суду. За словами представника позивачки — адвоката Дмитра Ільченка — позовні вимоги задовольнили. Розповідаємо більше.

Отже, сьогодні, 28 січня, херсонський адвокат Дмитро Ільченко повідомив, що Окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив позов Юлії Пиргас та скасував Постанову Кабінету Міністрів України, яка стосується введення нового правопису. Йдеться про Постанову №437 від 22.05.2019 року.

Також додаємо скріншот посту Дмитра Ільченка у Фейсбук

Як повідомляли у ТСН, позивачка вважає, що «уряд діяв поза межами своїх повноважень та не врахував реального стану розвитку української мови, що ускладнить її вивчення та грамотне використання». Позов подали 5 червня 2019 року.

Пізніше справу об'єднали з іншою справою за позовом громадської організації «Правова держава».

Наразі ми не маємо коментаря суду з цього приводу, тому чекаємо офіційного оприлюднення інформації, аби стверджувати, скасували новий правопис чи ні. Також може бути апеляція. А поки пропонуємо відео колег з приводу резонансного позову.

Позов Юлії Пиргас: чому школярка вирішила звернутись до суду

Давай дружити!