Байден готовий відключити Росію від SWIFT: стало відомо про підготовку серйозного удару по Путіну

Байден готовий відключити Росію від SWIFT

У команді майбутнього глави Білого дому Джозефа Байдена вивчають можливість заходів у відповідь проти РФ, на які офіційний Вашингтон може піти у відповідь на безпрецедентну атаку хакерів, що поширилася на Міністерство фінансів Сполучених Штатів, уряд, Мінторгівлі і Державний департамент.

Про це повідомляє Reuters, посилаючись на свої джерела в адміністрації американського президента.

Відзначається, що негайно після вступу Байдена на посаду Вашингтон може вдарити по Москві, причому найбільш серйозним кроком може стати відключення Росії від SWIFT. Серед заходів, які вже готуються в команді представника Демократичної партії, відповідна кібератака на російську інфраструктуру та нові фінансові санкції.

Більш того, співрозмовник агентства повідомив, що в якості головної мети Сполучені Штати спробують завдати високий економічний і фінансовий збиток Росії. Мішенню для санкцій Мінфіну може стати СВР РФ, сказав Едвард Фішман з Atlantic Council, який вів роботу над санкціями проти Росії ще президентства Барака Обами. А от найрішучішою мірою може стати відключення Росії від системи SWIFT, вважає Джеймс Ендрю Льюіс, експерт в сфері кібербезпеки з ЦСМ у Вашингтоні.