Киянин: Капець. Стою на касі у магазині. Касир мені і каже: - Пакєт нужен? - Так. маленький. - 75 грівєн, - цигарок ще прикупив...

Українська в магазинах

Киянин: Капець. Стою на касі у магазині. Касир мені і каже: - Пакєт нужен? - Так. маленький. - 75 грівєн, - цигарок ще прикупив...

Допис киянина Dimitriy Zolotarov:

Поки намагався записати відео в "інстаграмі" телефон сів. Капець. Але, от сходив в магазин, за кетчупом, так, не можу без нього, з'явилась тема про яку захотілось написати. Отже. Стою я на касі. Касир мені і каже:
- Пакєт нужен?
- Так. маленький.
- 75 грівєн, - цигарок ще прикупив.
- Карткою розрахуюсь.
Збираю все в пакет і кажу:
- Ви б хоч почали вивчати Українську. 16 січня вже незабаром.
Вигляд її переляканого обличчя додало мені трохи насолоди. Скажете, що я не нормальна людина? Так. Я не дуже люблю людей. Тому і обмежив своє спілкування лише друзями та найближчими родичами. Окрема історія. Та тут справа зовсім не у цьому. Я дійсно вважаю, що українці мають розмовляти Українською. Цей закон, просто, свято якесь. Мене так дістали всі ці "какая разніца".
Я зараз перейшов повністю на Українську мову. Довго до цього йшов. Я ж знаю Українську. Навчався в Українській школі. І, навіть зараз, коли зустрічаюсь з, на приклад, мамою або старими друзями, мені хочеться перейти на російську. Це автоматичне бажання, яке ти не завжди контролюєш. Нас так зацькували, що ми починаємо, навіть, соромитись іноді того, що розмовляємо Українською. Більше скажу. Ми всі знаємо Українську. Нас змусили забути як нею розмовляти. Силою змусили. Ось вам історія:
"Якось, у своїй грі, я зайшов онлайн. Одразу пішов у якийсь похід з невідомими гравцями. Там мені одразу ж написали, що я "галімий хахол". Що дарма нас у 33му не знищили всіх. Що ми всі - це лише вигадана нація, і так далі. Я зайшов в наш голосовий, Український, чат, і, просто, розповів все, що трапилось і, що думаю з цього приводу. Там була дівчина та хлопець. Вони вислухали мене. Хлопець одразу вийшов з чату. А дівчина сказала мені:
- Як тобі не соромно. Я запросила свого друга з Росії у наш голосовий чат. А ти його так образив.
І, знаєте, що? Мені стало спершу незручно. А потім я подумав. Чого мені має бути не зручно через те, що мене образили лише за те, що я Українець. А коли я, в Українському чаті, розповів про це, мене ще й присоромили"?
Я чекаю на 16 січня. Я буду викликати поліцію кожного разу, коли мене змусять почуватись незручно через те, що я Українець в Україні хочу щоб зі мною спілкувались Українською.