Найкрасивіша модель взяла до рук автомат та пішла захищати Україну від окупантів. Унікальна історія

модель

Фіналістка конкурсу “Міс Вінниця-2003”, “Міс десант”, капітан медичної служби з чотирма вищими освітами, яка двічі була удостоєна аудієнції Папи Римського та має майже 20 років служби в українському війську. 

Все це про вінничанку Олену Миколайчук, яка пов’язала своє життя з військовою медициною та стала офіцером Збройних Сил України.

Як пише Інформаційне агентство Міністерства оборони України “Армія. Inform”, Олена Миколайчук у Вінниці вже 15 років проходить службу в Центрі дальньої радіонавігації. Вона — начмед військової частини.

 

 

Освіта

Зазначено, що ще в підлітковому віці Олена вирішила стати військовим медиком, тож зі звичайної школи перевелася до медико-біологічного ліцею при Вінницькому медичному коледжі імені академіка Данила Заболотного, який готує медичних фахівців для ЗСУ.

Ліцей дівчина закінчила зі срібною медаллю, коледж — з дипломом з відзнакою. Олена двічі отримувала підвищені стипендії: Верховної Ради та Президента України, серед випускників мала найвищий рейтинг. Лейтенант медслужби Миколайчук обрала перше місце своєї офіцерської служби – посаду начальника медичного пункту військової частини Військ ППО на Київщині.

“Під час служби офіцер-медик заочно здобула другу вищу освіту, закінчивши в Києві, знову ж таки з відзнакою, Європейський університет за спеціальністю «Менеджмент охорони здоров’я». Ще два виші Олена закінчила вже під час служби у рідній Вінниці.

У Вінницькому національному медичному університеті імені Миколи Пирогова вона здобула фах провізора, а після закінчення з відзнакою Вінницької академії післядипломної освіти стала магістром психології” – йдеться у повідомленні.

Модельна кар’єра

Разом із тим, Олена досягла успіхів і в модельній справі. У 2002 році – перемогла у студентському конкурсі краси у своєму коледжі, здобувши титул “Студентка-чарівниця”.

За рік стала фіналісткою конкурсу “Міс Вінниця”. Тоді дівчина серйозно замислювалася над кар’єрою моделі, їздила до столиці та в інші міста України на покази. Втім, коли стала офіцером, модельну кар’єру “поставила на паузу”.

 

Окрім того, двічі Олена ставала фіналісткою військових, всеармійських конкурсів краси: у 2011-му — віцеміс конкурсу “Міс десант”, а напередодні Нового року — віцеміс конкурсу серед жінок-військових медиків “Берегиня в погонах – 2020”.

Служба

Як вже зазначалось, у Вінниці жінка-офіцер вже 15 років проходить службу в Центрі дальньої радіонавігації та є начмедом військової частини.

Протягом чотирьох місяців офіцер-медик виконувала службово-бойові завдання в районі проведення ООС, була начальником медпункту окремого зенітного ракетного дивізіону, що ніс службу з протиповітряного прикриття сил та засобів ООС на Приазов’ї.

 

 

Зазначено, що зважаючи на специфіку зенітних ракетних військ і те, що вони зазвичай перебувають не на передньому краю оборони, начмеду доводилося більше займатися хворими й травмованими, ніж пораненими.

“Втім, і на «нуль» Олена Миколайчук нерідко виїжджала, і стрілянину й мінометно-артилерійський вогонь чула зблизька не раз” – пише “Армія. Inform”. Олена пригадує:

— Одного разу щойно ми виїхали з одного майже вщент знищеного війною села, як телефонують: «Тільки ви виїхали, як по тому місці, де стояли, ворог відкрив прицільний вогонь.

На Приазов’ї Олена познайомилася з волонтером і капеланом Осипом Славичем. “На його прохання не раз, везучи до своїх підрозділів індивідуальні аптечки й медикаменти чи їдучи до своїх пацієнтів, заїжджала по дорозі до підрозділів Національної гвардії, де не було свого медика, й надавала медичну допомогу і там” – йдеться у повідомленні.

 

Втім зазначається, що найважчим для Олени було не перебування в ООС, а те, що вирушаючи на Донбас, молода жінка залишала на батька важкохвору маму та свою єдину доньку.

Зазначено також, що пізніше Олена двічі побувала у складі делегації українських військових паломників у французькому місті Люрд.

Під час цих паломницьких місій українці також відвідували Рим, де у Ватикані були удостоєні прийому Понтифіка.

“Двічі Папа Римський тиснув руку українській красуні в піксельному однострої, дякуючи українському народові за стійкість, мужність і вірність християнській церкві” – пише “Армія. Inform”.