Познер: Україна стала частиною Росії не тому, що вона до цього прагнула. Я бував в Україні.

Росіяни та українці не братні народи

Познер

Росіяни та українці не є братніми народами, а відносини між ними ще довгі роки не будуть емоційно близькими

Таку думку висловив російський журналіст Володимир Познер у інтерв'ю виданню "Гордон". Він назвав відому тезу про "братські народи" частиною радянської пропаганди.

"...я бував в Україні досить багато до цього, й у мене не було відчуття, що це братський народ. Все ж таки "москалі" – це слово існувало. Україна стала частиною Росії не тому, що вона до цього прагнула. У неї було безвихідне становище. Були поляки, католицизм, була дуже небезпечна ситуація. І вона якоюсь мірою – як і Грузія, між іншим, – змушена була стати частиною Росії", – сказав Познер.

Він особливо підкреслив, що дуже багато українців не вважали себе "молодшими братами".

"Братські" – це частина радянської пропаганди. Так ніякі не братські. Як тільки з'явилася можливість піти, тут же, не роздумуючи, пішли всі. Жодного братнього народу. Ніхто не сказав: "Ні-ні, ми хочемо залишитися". Ніхто не залишився", – заявив журналіст.

На його думку, є багато близького між країнами: схожі мови, одна релігія, однак це не ключові фактори.

"І в Болгарії така ж релігія. Не в цьому ж справа. Насправді, як мені здається, якби були братніми народами, всього цього не було б. Думаю, те, що сталося, звичайно, призвело до того, що на довгі-довгі роки відносини між Україною та Росією не будуть емоційно близькими. Це так", – заявив Познер.

За матеріалами з сайту obozrevatel.com