Віталій Портніков. Колишній телевізійний комік раптово уявив, що держава - це він. А Українська держава - це ми з вами.

Виталий Портников.

Що робить очільник держави у демократичній країні, коли для ухвалення того чи іншого рішення у нього не вистачає голосів у парламенті? Намагається дотриматися всіх конституційних процедур, домовляється із депутатами, шукає компромісні кандидатури - якщо мова йде про кадрові призначення.

 А що робить авторитарний правитель?  Намагається розтоптати, принизити, обійти парламент, але все одно «протягнути» власне рішення.

Пропоную читачеві самому визначити, до якої категорії керівників відноситься Володимир Зеленський.  Але, думається, у ситуації з провалом призначення Юрія Вітренка у парламенті і подальшим призначенням колишнього менеджера «Нафтогазу» на посаду виконуючого міністра енергетики і так все ясно.  Причому це ж не перше таке призначення.  З призначенням одіозного міністра освіти Олександра Шкарлета було саме так.  І коли термін його перебування на посаді з приставкою «виконуючий обов'язки» закінчився, заради задоволення президентської забаганки пішли навіть на фальсифікацію голосування в парламенті.  Яка ганьба!

Власне, примха - це лише один з варіантів, який пояснює поведінку президента і його оточення.  Можливо, мова може йти про зобов'язання глави держави перед олігархічними кланами - справжніми авторами його успіху в якості телевізійного коміка і організаторами його перемоги на президентських виборах 2019 року.  Можливо, у випадку зі Шкарлетом Зеленський сподівається знайти союзників серед проросійських депутатів з ОПЗЖ.  Можливо, у випадку з Вітренком Зеленський вирішив, що ділові якості колишнього менеджера «Нафтогазу» врятують українську економіку від неминучих проблем, що треба якнайшвидше створювати умови для призначення Вітренка наступним головою уряду.  Що, звичайно, є дуже наївним.  Тому що першопричина проблем - не в Гончаруку або Шмигалі.  І причина проблем буде не у Вітренку, якщо він стане прем'єр-міністром.  Причина проблем - в самому Зеленському.  Ну і, звичайно ж, в тих безвідповідальних мешканцях України, хто віддав йому свої голоси.

Віталій Портніков

Але яке все це вже має значення, якщо колишній телевізійний комік раптово уявив, що держава - це він.  А Українська держава - це ми з вами.  І цю державу Зеленський разом зі своїм оточенням і при потуранні прихильників щодня знищує.

За матеріалами Експресо TV