В Україні затвердили план вакцинації населення проти COVID-19. Він передбачатиме чотири етапи.

Вакциніція

В Україні затвердили план вакцинації населення проти COVID-19. Він передбачатиме чотири етапи.

Оперативний штаб Міністерства охорони здоров’я України (МОЗ) з вакцинокерованих інфекцій затвердив план імунізації населення від коронавірусу. Першими у країні щеплення отримають люди з високим ризиком зараження COVID-19 і ті, хто виконує критичні функції в боротьбі з пандемією.

Документ розробили фахівці Центру громадського здоров’я спільно з експертами всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та ЮНІСЕФ. Про це повідомляє сайт ЦГЗ із посиланням на слова в. о. гендиректора Центру Ігоря Кузіна.

Підкреслюється, що вакцинація проти COVID-19 у країні буде добровільною для усіх груп населення і професійних груп ризику, а також доступна для населення непідконтрольних українській владі регіонів. Протягом 2021-2022 років щепленнями збираються охопити щонайменше 50 % населення країни, тобто 20 млн людей.

Загалом план вакцинації в Україні передбачатиме чотири етапи:

  • січень-квітень 2021 року – люди із найвищим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто виконує критичні функції у боротьбі з пандемією COVID-19;

  • квітень-червень 2021 року – люди із надзвичайно високим ризиком інфікування та розвитку коронавірусу й ті, хто надає медичні послуги;

  • червень-вересень 2021 року – люди із високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 й ті, хто виконує функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави;

  • вересень 2021 року – березень 2022 року – люди із підвищеним ризиком інфікування та розвитку коронавірусу й ті, хто виконує функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави.

Зазначається, що щеплення проти COVID-19 українцям робитимуть на базі наявних пунктів вакцинації, мобільними бригадами з імунізації, а також у тимчасових центрах вакцинації.

За матеріалами з сайту obozrevatel.com